DOBRA FOTOGRAFIA KLUCZEM DO SUKCESU

Wszyscy dookoła chcą kupić mieszkanie. W takim razie, dlaczego, kiedy Ty próbujesz sprzedać swoje, idzie Ci to tak mozolnie? Przecież ma dobry metraż, całkiem niezły rozstaw pomieszczeń i lokalizację godną uwagi.

Ponoć aż 65% populacji to wzrokowcy, dlatego w pierwszej kolejności sprawdzają jak wygląda mieszkanie. Pozostaje pytanie - Czy Twoje fotografie zamieszczone w ogłoszeniu przykuwają oko? Oto kilka zasad, które należy zastosować, by mieszkanie wyglądało atrakcyjnie zarówno w rzeczywistości, jak i online.

Posprzątaj

Może się to wydawać banalne, ale naprawdę często spotykamy się ze zdjęciami, na których aż roi się od niepotrzebnego bałaganu. Skutecznie odstrasza to klientów i wychodzą z ogłoszenia już po kilkunastu sekundach, często nie sprawdzając nawet jakie gabaryty posiada mieszkanie. 

Łazienka

Całe mieszkanie jest w bardzo dobrym stanie, ale łazienka nie do końca? Wyobraź sobie, że szukasz noclegu na kilka dni, chociażby nad morzem. Przeglądając zdjęcia całkiem ładnych pokoi napotykasz starą, zniszczoną łazienkę. Umówmy się - raczej nie zatrzymasz się w tym miejscu na dłużej. To samo dotyczy sprzedaży. Ludzie często chcą wprowadzić się ,,na gotowe". Warto więc włożyć trochę pracy i posprzątać. Baaardzo dokładnie. Istnieje od groma specjalnych płynów i proszków do czyszczenia fug, kafelków i powierzchni ceramicznych. Do takiego sprzątania świetnie nada się także myjka parowa, która pomoże pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Warto zainwestować w pasujące kolorystycznie ręczniki i dywanik. Od razu nada to uroku nawet najbrzydszej łazience.

Kadr

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. To samo tyczy się obiektywu. Nie warto przekłamywać rzeczywistości starając się na siłę powiększyć wizualnie pomieszczenia na zdjęciach. Przecież i tak podajesz metraż w opisie, a nikt nie lubi, kiedy się go oszukuje. Przez zły kadr możemy również optycznie zmniejszyć mieszkanie. Jedna złota zasada brzmi: kąt 90 stopni. Nie, nie od podłogi. Ustaw się w rogu pomieszczenia, z aparatem ustawionym poziomo, na wysokości swojej twarzy. Teraz zrób zdjęcia z każdego rogu, lub stojąc w drzwiach. Nie pochylaj telefonu w górę, ani w dół. Jeśli chcesz, aby na zdjęciach była widoczna np. podłoga, ukucnij zamiast obracać telefon. W ten sposób pokażesz swoje mieszkanie w taki sposób, jak wygląda w rzeczywistości. Zarówno Ty, jak i Twoi potencjalni klienci unikniecie rozczarowania. 

Światło

To chyba najważniejsza sprawa, jeżeli chodzi o dobre zdjęcia. Postaraj się robić zdjęcia w naturalnym, rozproszonym świetle dziennym. Nie zostawiaj tego na wieczór, kiedy będzie się ściemniać. Światło żarówki również psuje cały efekt. Oczywiście, nie dotyczy to np. łazienki bez okien, gdzie po prostu trzeba zapalić światło, żeby zobaczyć cokolwiek. 

Nie ma Cię

Staraj się nie pokazywać swojego odbicia w lustrze, ani go zamazywać, czy blurować - to znacznie zmniejsza profesjonalizm ujęć. 

Dzięki tym kilku prostym trikom, Twoje mieszkanie przyciągnie znacznie większą liczbę chętnych i być może już niedługo znajdzie się na nie kupiec.  

Jeśli jednak zależy Ci na czasie, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością obejrzymy Twoje mieszkanie, doradzimy lub wykupimy je od ręki - bez zdjęć i bez problemów. Razem znajdziemy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie, ponieważ rozumiemy Twoje potrzeby. Zapraszamy do kontaktu! EliteEstate to klucz - klucz do Twoich marzeń. 


Komentarze