IDEALNA LOKALIZACJA

Szukając wymarzonego mieszkania, z pewnością ważnym dla Ciebie aspektem, będzie dobra lokalizacja. W zależności od Twoich potrzeb, weźmiesz pod uwagę różne dogodności. Zastanawiałeś się już co jest dla Ciebie naprawdę ważne?
Zespół EliteEstate przygotował krótką listę, która pomoże Ci sprecyzować Twoje wymagania i dobrać odpowiednią lokalizację pod mieszkanie Twoich marzeń.


1. Centrum czy obrzeża?

To podstawowe pytanie, które należy sobie zadać, zastanawiając się nad idealną lokalizacją mieszkania. Z góry wiadomo, że jeśli preferujesz ciszę i spokój, raczej nie zamieszkasz w centrum, a uwielbiając nocne wypady na miasto, nie będzie satysfakcjonowało cię mieszkanie na odludziu.
Jednak to pytanie śmiało można podpiąć pod posiadanie własnych czterech kółek.
Dla osób przemieszczających się samochodem, nie będzie miało większego znaczenia, czy do najbliższego sklepu, lub do pracy jedzie 5 czy 10 minut.
Natomiast jeśli przemieszczasz się pieszo, lub komunikacją miejską, zdecydowanie lepszym dla Ciebie wyborem będzie lokalizacja w centrum.


2. Parking czy przystanek?

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego auta, parking z pewnością będzie ważnym dla Ciebie aspektem. Niestety, wiele osiedli nie posiada wystarczającej dla wszystkich mieszkańców ilości miejsc. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając lokalizację. Wyobraź sobie sytuację, kiedy wracasz ze sklepu obładowany zakupami. Wycieczka z torbami przez kilka przecznic nie wydaje się najlepszą zabawą.
Nie posiadając samochodu, z pewnością nie zwracasz uwagi na parking. Ale czy zastanawiałeś się nad połączeniami komunikacji miejskiej? Czy Twoje wymarzone mieszkanie powinno znajdować się w pobliżu przystanku autobusowego, lub tramwajowego; a może dworca kolejowego? Spacery to zdrowie, ale nie zawsze masz na nie czas, prawda? Dlatego ważnym dla Ciebie aspektem przy doborze lokalizacji powinien być szybki dostęp do komunikacji miejskiej.


3. Plac zabaw

Pewnie pomyślisz, że lokalizacja nie ma tu nic do rzeczy, ale to nie do końca prawda. Starsze osiedla zwykle nie mają wielu udogodnień dla dzieci. Zwróć uwagę na przyjazne rodzinom dzielnice. Z pewnością znajdziesz tam dużo więcej kolorowych drabinek, zjeżdżalni i huśtawek.
Jeśli masz dziecko, bezpieczny, dobrze ulokowany plac zabaw, najlepiej widoczny z okien Twojego mieszkania, to podstawa. Ważne jest również, aby Twoja pociecha miała towarzystwo rówieśników.
Nie mając dzieci, często nie zwracasz na to uwagi rozglądając się za mieszkaniem. Jednak jeśli wiesz, że krzyczące pod Twoimi oknami dzieci sąsiadów będą zaburzać Twój komfort, pracę i relaks, może nie warto wybierać osiedla pełnego maluchów. Jak to sprawdzić? Warto podpytać sąsiadów. Możesz też odwiedzić okolicę raz na jakiś czas, w różnych porach dnia, i samemu przekonać się jak to wygląda.


4. Sąsiedztwo

W tym aspekcie zwróćmy uwagę nie tylko na swój komfort. Przecież nie chcemy mieszkać wśród wrogów, prawda?
Jeśli wybierasz mieszkanie na osiedlu pełnym młodych ludzi, rodziców z dziećmi i nastolatków, musisz liczyć się z tym, że to miejsce nigdy nie będzie spać. Z pewnością nie raz usłyszysz w środku nocy śmiechy, okrzyki, czy płacz niemowlaka. Z drugiej strony, kiedy będziesz urządzać imprezę w swoim mieszkaniu, nikt nie powinien mieć do Ciebie pretensji.
Natomiast wybierając okolicę, w której mieszkają ludzie starsi, to Ty będziesz musiał się pilnować i liczyć z nieprzychylnymi spojrzeniami, jeśli zdarzy Ci się hałasować. Z drugiej strony, taka lokalizacja zapewni Ci więcej ciszy i spokoju. No, i osiedlowy monitoring również będziesz mieć zapewniony.


5. Zwierzęta

Każdy właściciel psa wie, że czworonóg potrzebuje dużo ruchu. Zabetonowane osiedle nie będzie dla niego ciekawą atrakcją.
Dlatego, jeśli posiadasz zwierzaka, lokalizacja jest tak ważna. Zwróć uwagę, czy w okolicy znajduje się np. park, czy choćby nieduża polana. Rozejrzyj się, czy dookoła nie ma znaków zabraniających psom wejścia na dany teren.
Jeżeli psa nie posiadasz, sprawa z pozoru jest dużo łatwiejsza. Jednak podobnie jak z dziećmi - jeśli będzie przeszkadzało Ci np. szczekanie, albo chodzenie sąsiadów po klatce schodowej o wczesnych, porannych godzinach, rozważ wybór raz jeszcze.
Można by pomyśleć, że idealna lokalizacja w zasadzie nie istnieje. Jednak to tylko kilka ogólnych aspektów, które przy doborze idealnego mieszkania powinien rozważyć każdy. Może któryś z nich wyda się mniej ważny, kiedy szalę przechylą rozmaite zalety wybranej lokalizacji. Dobrze wiemy, że masz jeszcze inne, osobiste przesłanki, które chciałbyś rozważyć.
Właśnie dlatego, EliteEstate odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże Ci dobrać mieszkanie i lokalizację dopasowane do Twoich indywidualnych preferencji. Rozumiemy Twoje potrzeby.

Komentarze