BRAK KSIĘGI WIECZYSTEJ - CZY TO PROBLEM?


W jaki sposób bezpiecznie i bez problemów kupić mieszkanie?

Kupując swoje pierwsze mieszkanie, niezbyt wiesz na co zwrócić uwagę. Nie należy to do prostych zadań, zwłaszcza, że wielu sprzedawców próbuje oszukać naiwnych, młodych klientów. Warto pamiętać, że problem często może stanowić zanieczyszczona księga wieczysta. Istnieje również możliwość, że mieszkanie nie posiada jej wcale. 

Czy można bezpiecznie kupić mieszkanie bez księgi wieczystej?

Nie możesz mieć pewności, że osoba sprzedająca, faktycznie jest właścicielem, mieszkanie może być obarczone hipoteką, bądź umową dożywocia, czy wieloma innymi ,,haczykami".


Jak uzyskać dostęp do księgi wieczystej?

Wystarczy poprosić o to osobę sprzedającą mieszkanie. Jednak jeśli z jakiegoś powodu właściciel nie chce dać Ci dostępu do dokumentu, jakim jest księga wieczysta, w Twojej głowie powinna zapalić się tzw. czerwona lampka. Znając numer księgi, możesz szybko wyszukać ją w Internecie. Jednak jeśli sprzedający mieszkanie nie chce ujawnić nawet tego, możesz napisać wniosek z uzasadnieniem do Wydziału Ksiąg Wieczystych. Księga jest jawna i powinna być dostępna dla każdego.

Co jeśli kupiłeś mieszkanie bez księgi wieczystej?

Jeżeli chodzi o konsekwencje prawne, nie masz się czym przejmować - to całkowicie legalne. Jednak teraz to na Tobie spocznie obowiązek założenia księgi wieczystej. Musisz sam, od początku skompletować wszystkie dokumenty, co wiąże się z dużą ilością pracy, dodatkowymi kosztami i niepotrzebnym stresem. Dodatkowo, nie masz pewności czy mieszkanie nie jest obarczone długami.

Jak możemy Ci pomóc?

EliteEstate wyciąga do Ciebie pomocną dłoń.

To my zajmujemy się rozwiązaniem wszystkich problemów i niedociągnięć. Księga wieczysta, jak i inne ,,haczyki" nie stanowią dla nas wyzwania. Kupujemy mieszkanie po to, aby oddać je w Twoje ręce w idealnym stanie, bezpiecznie i bez żadnych pułapek. Rozumiemy Twoje potrzeby.

Kim jesteśmy?

Kadra naszej firmy to młodzi, pełni energii, kreatywni ludzie. Nie boimy się nowych wyzwań, a wręcz uwielbiamy je podejmować. Widzimy niedociągnięcia u konkurencji i nie zamierzamy ich powielać. Za cel stawiamy sobie szybkość i jakość zarazem. Chcemy oddać w Twoje ręce mieszkanie, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Dzięki wykorzystaniu nowych mediów, takich jak Facebook, czy Instagram, mamy możliwość dotarcia do młodych ludzi, którzy pragną odnaleźć swój własny kąt.

Skontaktuj się z Nami, a sprawimy, że już niedługo odbierzesz klucz - klucz do Twoich marzeń.

Komentarze